CHYSTÁTE SA ZATEPLIŤ?

Hlavným dôvodom pri obnove, zateplovaní objektov je úspora na vykurovaní - to znamená aj  úsporu financií. K najväčším  tepelným únikom dochádza cez okná, obvodové steny a následne cez strechu.  Výmenou okien, zateplením obvodových stien a strechy môžete získať úsporu až 50% a taktiež si predĺžite životnosť obvodového plášťa približne o 25-30 rokov. Zateplením predídete vážnejším statickým poruchám, vzniku plesní, a znížia sa emisie CO2 .

Zateplovanie nie je jednoduchá záležitosť, preto je potrebný správny výber realizačnej firmy, projektanta a stavebného dozoru.

8 dôvodov prečo zatepliť

1. Úspora na vykurovaní  až 50%

2. Zníženie emisií CO2

3. Tepelná pohoda v interiéri

4. Odstránenie plesní

5. Odstránenie systémových porúch

6. Vonkajší vzhľad - estetika

7. Predĺženie životnosti

8. Hodnota majetkuLepšia tepelná pohoda

v prípade nezatepleného objektu je štandardná teplota v interiéri 14°C a v prípade zatepleného objektu je teplota o 4 stupne vyššia.  V zime vyššia vnútorná teplota a menšie náklady, v lete slúži ako chránič pred prehrievaním.

Estetika

peknou vizualizáciou zateplenia sa môže dosiahnuť vzhľad na úrovni novej bytovky. Súčasne vznikne nové, pekné okolie, ktoré pozitívne vplýva na okolie a tým pádom Váš majetok má vyššiu hodnotu a v prípade predaja sa ľahšie predáva.

Plesne

ak je vonkajšia teplota nižšia a v interiéri zvýšená vlhkosť, je to najlepšia pôda pre vznik rôznych plesní, ktoré majú nepriaznivý vplyv na zdravie. Zateplením predídete vzniku plesní a vytvoríte si lepšie prostredie na bývanie.


Postup pri zateplovaní

a) súhlas vlastníkov so zateplovaním

b) výber projektanta + vypracovanie projektovej dokumentácie

c) výber zhotoviteľa 

d) realizácia diela

e) kolaudácia 

Udržte si teplo