chystáte sa zatepliť?


Zníženie emisií CO2, úspora na vykurovaní
Zníženie emisií CO2, úspora na vykurovaní

Hlavným dôvodom pri obnove, zateplovaní objektov je úspora na vykurovaní - to znamená aj úsporu financií. K najväčším tepelným únikom dochádza cez okná, obvodové steny a následne cez strechu. Výmenou okien, zateplením obvodových stien a strechy môžete získať úsporu až do 50% a taktiež si predĺžite životnosť obvodového plášťa približne o 25-30 rokov. Zateplením predídete vážnejším statickým poruchám, vzniku plesní, a znížia sa emisie CO2 .

Zateplovanie nie je jednoduchá záležitosť, preto je potrebný správny výber realizačnej firmy, projektanta a stavebného dozoru.

8 Dôvodov prečo áno
8 Dôvodov prečo áno

1. Úspora na vykurovaní až 50% 

2. Zníženie emisií CO2

3. Tepelná pohoda v interiéri

4. Odstránenie plesní

5. Odstránenie systémových porúch 

6. Vonkajší vzhľad - estetika

7. Predĺženie životnosti 

8. Hodnota majetku

Ako postupovať?
Ako postupovať?

 súhlas vlastníkov s obnovou bytového domu

výber projektanta + vypracovanie projektovej dokumentácie

výber zhotoviteľa

realizácia diela

kolaudácia 

Lepšia tepelná pohoda
Lepšia tepelná pohoda

v prípade nezatepleného objektu je štandardná teplota v interiéri 14°C a v prípade zatepleného objektu je teplota o 4 stupne vyššia. V zime vyššia vnútorná teplota a menšie náklady, v lete slúži ako chránič pred prehrievaním. 

Estetika
Estetika

peknou vizualizáciou zateplenia sa môže dosiahnuť vzhľad na úrovni novej bytovky. Súčasne vznikne nové, pekné okolie, ktoré pozitívne vplýva na okolie a tým pádom Váš majetok má vyššiu hodnotu a v prípade predaja sa ľahšie predáva. 

Zdravie
Zdravie

ak je vonkajšia teplota nižšia a v interiéri zvýšená vlhkosť, je to najlepšia pôda pre vznik rôznych plesní, ktoré majú nepriaznivý vplyv na zdravie. Zateplením predídete vzniku plesní a vytvoríte si lepšie prostredie na bývanie. 

Udržte si teplo